Bábovečky, jemne medové

by admin
5 rokov ago
729 Views

A je tu..pomaly sa zakráda.. jesenná depka, nostalgia za letom.. a tá pomaly sa zakrádajúca sa tma. A po zmene na zimný čas bude horšie, nechcem strašiť!! :O
Avšak.. jesenný čas ponúka našťastie aj pekné aspekty.. môžete vytiahnuť ihlice, háčiky.. čaj bude tiež o čosi viac chutiť.. Všade krásne gaštany, čoskoro tekviece.. No.. v každom prípade sa treba jesenným obdobím zmieriť, alebo vycestovať do Emirátov alebo kam.
Ja zostávam a upečiem si niečo, čo ma zahreje na duši 🙂
Dnes sú to bábovečky jemné ako obláčik a jednoduché ako facka! A hlavne.. suroviny máte 100% všetky doma..
Poďme na vec!

Navážim si:
150g hnedého cukru
150g polohrubej múky
150g masla
3 vajcia
lyžičku medu
lyžičku kypriaceho prášku

Postup je vhodný aj pre detských kuchárov. Maslo necháme rozpustiť a necháme vychladnúť. Vajíčka dáme s cukrom do mixéra a necháme šľahať pokiaľ nám nevznikne svetložltá hmota. Prilejeme vychladnuté maslo, prisypeme preosiatu múku s práškom do pečiva a lyžičku medu. Vymiešame a šup do formičiek na na bábovečky. AK nemáte, môžete aj muffiny porobiť. To ja len, že k čaju sa mi hodí viac bábovka ako muffin… 😉
Pečieme kým sa nám cesto neupečie  .. 😀 pozor, aby nám nezhorelo. Takých 170stupňov, 20 minút. Avšak, radšej kontrolujeme.
Čaj uvarí snáď každý.. 🙂 Krása, dobrú chuť!
Toľko na dnes. Nezabúdajte na farby!! A ručným prácam zdar 🙂 Nedáme sa, peknú jeseň všetkým!!
​Z.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.