Gaštanová bábovka

by admin
6 rokov ago
1153 Views

Pekný januárový deň všetkým mlsným jazykom!
Všetkým prajem veľa zdravia a pevnej vôle. Pevnej vôle odolať napríklad takýmto sladkým pokušeniam. Ja som si predsavzala zdravší životný štýl.. Mám naštudované všetko o škodlivosti lepku i cukru, už len do toho „vhupnúť“ .. ale je to o čosi ťažšie keď máte dve malé deti. Preto chcem skúsiť zlatú strednú cestu, aby bol vlk sýti i koza celá. Deťom asi ťažko úplne zakážete cukor a nahradíte ho stéviou. Hlavne, keď ani mame nechutí.. koštovali ste? Neviem sa preniesť cez pachuť pelendreku. A či mám zlú stéviu? Nuž ale nie o tom som chcela.. To bola odbočka od predsavzatí do nového roka.
Ja sa zatiaľ krotím, ale rodine som upiekla túto gaštanovú bábovečku. Bez pečenia by mi bolo veľmi smutno, a o zdravých veciach nech píšu tí, čo tomu naozaj rozumejú.

Čo budete potrebovať:
4vajcia
100g horkej čokolády
250g zmäknutého masla
150g cukru
250g polohrubej múky
100g pomletých mandlí
150g nesladeného gaštanového pyré
lyžičku prášku do pečiva

Postup je ako vždy very easy. Čokoládu si necháme rozpustiť a necháme vychladnúť. Maslo vymiešame s cukrom a keď máme hotovo, po jednom zamiešavame vajcia. Pridáme vychladnutú čokoládu, gaštanové pyré (to nesladené majú v „zdravých“ obchodoch – ak máte sladené v kocke, odoberte z cukru trošku). Do tejto krásnej masy pridáme mandle a múku s práškom do pečiva. Ja ešte zo zvyku do každého cesta šupnem lyžicu oleja a vody, nemusíte.Hotovo! Kto má rád upečené, ešte to šupne do trúby, 150stupňov asi 50minút. Bábovkovú formu potrieme maslom a pomúčime, nech nám polovica bábovky nezostane prilepená, mám s tým bohaté skúsenosti.. Kontrolujeme špáradlom.
Hotové stačí pocukrovať, ale pre efekt som to ja poliala čokoládou. Už len pohár mlieka či šálku kávy a predsavzatia sú fuč 😀 .. ale nie. Ja druhým doprajem 🙂

Nekoštovala som (držím sa), ale deti zjedli, aj muž. 🙂 Ale už na pohľad je šťavnatá, tak odporúčam.

 

A ešte jedna fotka našej „manciky“. Ušila som je slušivú šatku z látky s jazvečíkmi, nuž ale modelka to je chabá, tak veľa nevidno. Ale hodí sa jej.. Aby pozerala hore, museli sme čarovať s piškótou 🙂 ..

Čauko-kakauko,
​Z.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.