Jesenné klišé alebo nielen „marec, poberaj sa starec“..

by admin
6 rokov ago
801 Views

Milé moje minipublikum. Jeseň je definitívne tu. Všade gaštany, ktoré neúnavne s deťmi nohami vylupujeme a následne zbierame.. Pomaly zafarbujúce sa lístie, tekvice, hrušky.. chryzantémy, recepty s jablkami, poletujúce pavučiny zvyšného babieho leta..  A trochu depresívnej nálady k tomu. Všade sa hovorí či píše, užívaj si každej chvíle akoby bola posledná.. ruku na srdce, kto si naozaj užíva každý moment?? Mám pocit, že sa väčšina z nás spamätá až keď je neskoro. Či len ja? Túto melanchóliu nastávajúcej jesene znásobila včerajšia nemilá správa o smrti bývalého kolegu. Neboli sme v kontakte už roky, ale aj tak ma to šokovalo.. Viem, poviete si, načo toľko rečí na blogu.. ale veď blog je istou formou denníka.  Tak sa tu verejne priznávam, nevážim si každej chvíle, zdravé deti beriem ako samozrejmosť, stále čakám kedy budú mať rozumu neuvedomujúc si, že chvíle keď sú malí a hlúpi sa už nevrátia, že ma potrebujú v čistej podstate slova teraz.. Akurát v piatok v Astorke na predstavení padla veta, že „deti rastú tak rýchlo, akoby chceli čo najskôr zomrieť“.. Prehnané? Možno.  Ale všetko tak beží, nečakane prichádza, až hrôza. Nie je to „len“ Emilova smrť.. viac okolností sa spojilo a realita všade naokolo mi naháňa strach..
A preto!
Majme sa radi teraz, napečme si teraz, vystískajme deti –  rodičov – najbližších TERAZ! Šime / tvorme teraz, nie zajtra.. keď bude viac času! Viac času možno už nebude..
Aby málo depky nebolo, dnes nám odcestovali bývalí susedia.. Nikam ďaleko, iba na východ. Ale aj tak. Je mi za nimi smutno. Malí susedko vyfasoval malú baby dečku, nech ho v zime zahreje 🙂 ..

Kto sa dočítal až sem, BRAVO !  Peknú jeseň, nabudúce zvesela! Jedzte gaštany (len jedlé 🙂 ), strúhajte jablká do zásoby, lúpte orechy na vianočné koláče.. a keď bude pršať, oblečte deťom nepremokavé oblečko a nechajte ich, nech sa v mlákach aj váľajú !! Prisahám, hysák nechytím, budem ich povzbudzovať !!! 🙂

ahoj emile..

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.