Krekry pre psa

by admin
6 rokov ago
644 Views

Kde bolo tam bolo, bola raz jedna malá psíčkarka. O psoch snívala asi od škôlky. Snívala a vždy bola ráno sklamaná, že psa, o ktorom sa jej prisnilo, nemá. Nič to. Aspoň si kúpila biele kožené vodítko, v naozajstnom „chovprodukte“.. a keby sa virtuálny pes náhodou stratil, kúpila si aj prívesok, do ktorého sa vkladalo meno a adresa psa !! :))) Aj knižky pre chovateľov psov dookola listovala. A jedného dňa jej došla trpezlivosť a od spolužiačky si kúpila čierneho pudla. (pozdravujem Luciu Hasonovú zo Stupavy). To mala malá kynologička zhruba 10 rokov. Rodičov ukľudnila, že pes je len požičaný. Mama pochopila hneď. Verzia pre otca bola, že psa len na týždeň povaruje. Celkom uveril (tí chlapi..)..
Fipsi, tak sa volal, s nami pobudol necelých 12 rokov. Bol to PÁN pes, myslím, že ho žiaden neprekoná.
Mesiac po jeho „odchode“ som dovliekla z útulku Evelyn a dala jej meno Felina. Panička. Medvedica Lubica (veľmi jej chutí a babka jej dopraje). Býva u našich. Má už dákych 15 rokov a darí sa jej, klopklop.
Keď som bola asi v treťom mesiaci prvého teho, našla som na ulici šteňa. Samá blcha, parvoviróza.. prežila. Volá sa Fidorka. Voláme ju aj Mancika. ​Opica mazaná, uštekaná. Akože jazvečík. Proste tie psy si ma nájdu, milujem ich. Na FB si ma určite nejeden „priateľ“ blokol, lebo dósť často zdieľam osudy kadejakých neborákov.. všetkých ich pobrať sa nedá, tak aspoň takto minimálne „pomáham“..

​A pre túto posledne menovanú slečinku som dnes upiekla tieto „akože psie krekry“. Zdá sa, že jej chutia. Ale neviem zaručiť či sú fakt také dobré, lebo je veľmi pažravá.
Skúste, ak máte psa.. uvidíte 🙂

Budete potrebovať:
180g mrkvy
70g jemných ovsených vločiek
200g múky
1 vajce
40g tuniaka z konzervy
4 lyžice olejaMrkvu som predvarila a a potom postrúhala. Surová mrkva by sa síce upiekla, ale pri vykrajovaní by robila „fúzy“, nedobre by sa nám vykrajovalo. Potom už len všetko zmiešame, keď je náhodou cesto málo tuhé , prisypeme vločky či trocha múky. Vyvaľkáme a vykrojíme. Ak nemáme vykrajovačku jazvečíka či kostičky, psa určite aj srdiečko poteší 🙂 ..
Nie som žiadna odborníčka na psiu stravu (ani na žiadnu inú 🙂 ), ale mrkva a vločky a trochu tuniaka by zdravému psovi v malom množstve nemalo uškodiť. Určite nie viac ako kadejaké kupované „dobrotky“.
Skúste, aj psíček a mačička prisypávali a kuchtili 😀
A keď psa aj nemáte, celkom vtipný darček pre kamaráta psíčkara.
Paci!

Z.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.