Kvetinky z obalu na vajíčka

by Zuzka Koščová
3 roky ago
2306 Views

Pekný jarný deň!

.. už ani neviem koľký mimo bežnej reality, všetci zavretí doma 🙁

Vravím si, bezdetní to majú isto fajn, pozrú si film, prečítajú knihu.. ale čo my rodičia? 🙂 A chúdence deti, odrezané od kamarátov, kolektívu.

A tak ostáva len veriť, že bude dobre. Chvíle zúfalstva sa striedajú s návalmi optimizmu, v ktorých je aj miesto pre veselé tvorenie s deťmi.  Aspoň raz do dňa 😀

Prinášam inšpiráciu tým, ktorým chýba materiál na tvorenie. Papiernictvá sú pozatvárané, čiže nie je čas na nápady vyžadujúce kopec výtvarných potrieb. Avšak! Kartón od vajíčok má doma snáď každý 😀 Potom už len nožnice, štetec a temperové, nebodaj akrylové farby.  A lepidlo!

Zo spodnej časti krabice vystrihnete kvetinky, ktoré následne deti pomaľujú farbami. Kto má nebodaj doma farebný papier tak zo žltého môže vystrihnúť „strapčeky“ a nalepiť ich do stredu „kvietku“. My žiaľ nemáme :(. Postačí aj žltá farba.

Hotové kvetinky môžete nalepiť na pomaľovanú krabicu od vajíčok, alebo na malé krabičky. Alebo ich nalepiť na papier a vytvoriť tak veselý 3D výkres.

Tak.. myslím, že celkom príjemná nenáročná aktivita. Hlavne teraz, keď vonku začína všetko kvitnúť 🙂

Všetkým prajem pevné nervy a slnko v duši 🙂

Z.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.