Linecké inak

by admin
5 rokov ago
643 Views
2Helou yellow, vypekáme? Koledy ako podmaz, z punča sa parí, nechty nalakované na červeno a vy beháte s vianočnou náladou a valčekom v ruke po byte s úsmevom na tvári?? V ktorom filme to tak bolo? Rada by som si ho pozrela 😀
Akože, plány boli veľké, tešila som sa, ako si v kľude napečiem.. to by nemohli byť ale moje ratolesti už dva týždne doma :)) raz sopeľ (prepáčte za výraz, spútum znie odbornejšie a gustióznejšie), následne kašeľ a na záver (snáď nakoniec!) zápal stredného ucha… yesss!
Čiže, vyzerá to asi nasledovne: suroviny začínam vážiť v relatívnom kľude, vajíčka do múky rozbíjam a už sa schyľuje v detskej k hádke.. ešteže väčšinu druhov cesta treba dať odležať do chladu.
Následne, odpočinuté cesto vaľkám a to už v obývačke prebieha hra na vojnu.. ok, kým sa hrajú… je dobre! .. hra sa všmení na ozajstný boj.. vykrajovačky počkajú…
Resumé: žiadne koledy, žiadny punč.. žiadny vianočný úsmev na tvári..
U vás ako?
Teraz len jednoduchý tip na linecke „trochu inak„. Kto povedal, že linecké musí byť vždy zlepované?
Recept na linecké tu už mám, iba si ho zopakujeme:

​cesto:
300g hladkej múky
​200g masla
2 žĺtky
80g práškového cukru
citrónová kôra
poleva:
1 citrón
práškový cukor
pistácie nesolené nepražené
(gélové farby) 

Vypracované cesto dáme do chladu odležať.
Odležané vyvaľkáme a povykrajujeme kolieska s dierkou.
Upečené necháme vychladnúť a potrieme polevou, ktorú sme si vymiešali zo šťavy z jedného citróna a práškového cukru. Hustotu tak od oka, aby veľmi nestekala z koliesok a udržala si aj svoju hrúbku. Môžeme prifarbiť. Posypeme pistáciami a necháme stuhnúť.
Verte, že takéto linecké osviežia vaše vianočné misy s koláčmi 🙂
Tak, popojedem.. 🙂
Veselé vypekanie, slnko v duši 🙂
​Z.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.