Linecké koláčky

by admin
6 rokov ago
641 Views
Tri sviečky na adventnom venci horia, vianočné prípravy v plnom prúde.. mám umyté len dve okná, hračky a prach kde sa pozriem. Ale preboha piecť sa musí! To je základ.
​Dnes tu nájdete recept asi banálny, ale si vravím.. čím jednoduchšia vec, tým ťažšie nájsť poctivý recept. Tento je rokmi overený, zo starej kuchárskej knihy Sandtnerová. Opäť teda neskromne poviem, lepšie som nejedla 😀
​Vyskúšajte!!

Tak čo by ste k tomu potrebovali:
300g hladkej múky
80g práškového cukru
200g masla
2 žĺtky
(citrónová kôra)Postup veľmi originálny, všetko preosejeme (teda múku a cukor) zmiešame dokopy s maslom a vajkami. A máme. Finta fň, cesto dáme na pár dní do chladničky. Koláčky budú neskutočne jemné. Pečieme kým okraje nezozlatnú. Von z pece a čakáme kým vychladnú, aby sa nemrvili. Vykrojené hviezdičky či kolieska s dierkou pocukrujeme a až potom lepíme s lekvárovými dvojičkami. Lekvár ostane pekne lesklý.

Mám odskúšanú verziu so špaldovou múkou, funguje. Podľa mojich najnovších vedomostí o lepku je ale úplne jedno akú „lepkovú“ múku použijete.. Lepok je lepok a je to pekná potvora. Preto ak chcete žiť zdravo a šťastne – radšej nepečte.. Ale to by bola téma do iného blogu :)). Preto radím: zásadne sa vyhnite knihe o Pšeničnom mozgu.. lebo už nič nebude ako pred tým 😉
Nabudúce pečieme plnené košíčky, neskutočná vec.
Popojedem.
Z.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.