Loptička pre detičky

by admin
5 rokov ago
810 Views

Hola!
Dnes prichádzam s návodom na loptičku / hrkálku šitú ručne z paťuholníkov.
Very easy, za také dve hoďky to máte spichnuté, možno aj skôr. Podľa počtu detí, ktoré máte 😀
O technike english paper piecing sme si písali minule, voilá, môžete skúsiť niečo malé ako toto. Uvidíte, že sa vám to zapáči 🙂 Loptička je fajn praktická, nič s ňou nerozbijete, možno zhodíte 🙂

Budete potrebovať látky vášmu srdcu blízke, polyesterovú výplň, hrkálku (môže byť aj nemúsí), niť a ihlu. A papier na šablóny. A kávičku či čaj k tomu.
​Šablónu si vystrihnete podľa vzoru, veľkosť je na vás:

patuholnik.pdf
File Size: 52 kb
File Type: pdf

Download File


Najprv si pripravíme papierové šablóny. Vystrihneme z výkresového papiera 12 rovnakých päťuholníkov. Vyberieme si dáke pekné látočky, najlepšie bavlnené a tiež si vystrihneme 12 kusov. Tak, aby látka prečnievala asi o 1 cm papierovú šablónu. Papierové šablóny „obalíme“ látkovými kúskami. Opäť si môžete vybrať či chcete látku o papier prichytávať lepidlom či veľkými stehmi.
Prvú časť veľdiela máte hotovú 🙂
Teraz si z päťuholníkov zošijeme „kvetinky“. Lícom k lícu priložíme k stredovému pentagonu a zošijeme. Snažíme sa neprišiť papier, zošívame len okraje látky prehnutej cez papier. Hotové „kvetinky“ vyzerajú takto:
Teraz pristúpime k zošívaniu „susedných okvetných lístkov“. Papierové výstuže sa vám budú krčiť, ale to vôbec nevadí. Vzniknú vám asi takéto útvary, niečo ako tulipánové hlavičky. Približne.. 🙂
Teraz ich položíte jednu na druhú a už budete vidieť asi ako bude loptička vyzerať:
Zostáva zošiť susediace strany po celom obvode. Teraz sa vám to už bude krčiť, papierové šablóny môžu „štrajkovať“ či vám vypadávať, ale nevadí. Dôležite je všetko pekne pevne zošiť a nakoniec nechať jednu stranu päťuholníka nezašitú, aby ste mali kade loptu prevrátiť.
Prevrátite a máte skoro hotovo:)
Vyfučané čudo naplníte takmer do prasknutia, vytvarujete a zostávajúci otvor zašijete. Ak chcete, môžete do stredu lopty vložiť hrkálku.
H O T O V O !!
Môže byť? Skúste, určite sa deti potešia.
Pekný zvyšok prázdnin priatelia!!
Z.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.