Marcipánové muffiny

by admin
6 rokov ago
653 Views

 Bonjour!
Nuž. Obchod, ktorý je vždy dobrou voľbou majú tento týždeň na programe pečiaci sortiment. Nelenila som a nakúpila mandľovú múku do zásoby. Okrem iného .. A nemusím z nej len makrónky vypekať. Voľba padla na mandľové muffiny. A s čistým svedomím ich pasujem na marcipánové, lebo tak naozaj chutia. Malým vylepšením ich povýšime na cupcakes. A to už je iná liga..

Potrebujeme:
300g mandľovej múky
250g práškového cukru
150g masla
6 vajec
Vajcia vymiešame s cukrom v robote či šľahačom až kým hmota nezdvojnásobí objem. Pridáme mäkké maslo a opäť vymiešame. Vsypeme mandle a vymiešame na kompaktnú hmotu. Dáme do muffinovej formy či košíčkov na muffiny a dáme piecť na 170stupňov na cca 40minút.
Sú parádne aj takto, natural. ALE keď čakáte návštevu, tak to iste bude krajšie a „výživnejšie“ s mascarpone „ozdobou“ 🙂 ..
​CHce to len jednu šľahačku a 250g mascarpone. A práškový cukor, by očko.

 A keďže ja som estét 😉 .. šup navrch jednu ružovú pusinku. So cute !!! 🙂
Tak skúste, neoľutuj
Čoskoro si posvietime na vianočné recepty takže čekujte ďalej 🙂
A.. keby si niekto myslel, že pečiem lebo je teraz taký boom, že všetci pečú.. omyl! Pečiem od mojich 10 rokov, dokonca som si viedla zošit. Aj obrázky som si tam lepila. Dodnes ho máme a pravidelne ho oprašujeme, teda najmä ja. Takže ja som stará „cukrárka..
Páčko 🙂
​Z.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.