Zero waste šitie alebo láska látková

by Zuzka Koščová
4 roky ago
1171 Views

Hola!

Dnes si tu trošku popíšem o láske k látkam. Nie k omamným či tak, ale k bavlneným. Je to závislosť, ku ktorej som pričuchla zhruba pred desiatimi rokmi. Kúpila som si svoj prvý šijací stroj a prvé látočky. A hop, razom som bola v tom. Odvtedy sa to so mnou vlečie. „Najhoršie“ na tom je to, že ide o látky americké, anglické a japonské, ktorých je v našich obchodoch pramálo. Z toho vyplýva, že si ich taká závisláčka ako ja musí objednávať cez pol sveta a to teda poštovné vôbec nie ja lacný špás ..

Ale musím povedať, že už sa krotím. Dala som si záväzok spotrebovať aktuálny stav v dome :)) A to mi vychádza ešte na pekne dlho. Avšak.. uspokojujem sa aspoň tovarom z našich slovenských eshopov či kamenných obchodov, v ktorých tiež nájdete pekné bavlny, ale žiaľ, na ponuky napríklad amerických sa pramálo chytajú.. 🙁 nechcem sa nikoho samozrejme dotknúť, ale je to tak! Som asi prerastené decko, ale milujem ňuňu nežné motívy zvieratiek, kvetiniek, milujem cukríkové a pastelové farby..  milujem americké patchwork dizajnérky, ktoré tak krásne ladia farby, vzory.. patchwork, to nie sú len hnedo-bordové obstaróžne deky, to sú farby, tvary, hra..

No.. a čo vlastne chcem týmto úvodom povedať.. len to.. že mi je ľúto každého odstrižku či zbytku látky a tak každý malý milý kúsok putuje do krabíc, do ktorých občas hrabnem a snažím sa byť zero waste krajčíročka 🙂

A tak vznikli tieto malé vrecká, na ktoré som prišila látkové „známky“. Známky z látky nie sú môj nápad, to vymysleli pravdepodobne „inžinierky-krajčírky“ z USA 🙂 .. ja som sa len inšpirovala, pretože na túto „milosť“ vám stačí naozaj málo. Stačí vám kus bielej bavlny, pavučinka na aplikácie a mini odstrižky z chutných látok. Obrázky si nastriháte na štvorce prilepíte žehličkou na bavlnenú bielu látku, ktorú tiež podlepíte pavučinkou. Obrázočky obstriháte cik-cak nožnicami a prižehlíte na tašku, peračník či šaty, podľa potreby. Prišijete a hotovo.

Tieto vrecká nájdete v eshope, určite sa v detskej izbe na niečo malé milé zídu. Alebo aj malý darček určite ukryjú 😉 ..

Tak čo, duše tvorivé? Strihnete si niečo pekné aj vy? Alebo to radšej necháte na iných? 🙂

Voilá, vrecká sú už v obchode, stačí pár klikov a sú vaše :))

Tak peknú nedeľu ešte!!

Z.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.